Alicja Ordyniec - MANICURE, PEDICURE
mgr Maciej Ordyniec
tel. kom. 0 604 332 884

Teren Warszawy i okolic
Powrót do artykułów
Wrodzone wady klatki piersiowej
KLATKA PIERSIOWA LEJKOWATA , SZEWSKA

Jest to zniekształcenie najcze¶ciej wrodzone , w którym mostek jest przesunięty ku tyłowi, tworz±c wklę¶nięcie przedniej sciany klatki piersiowej.Klatka piersiowa jest powiększona ku bokom.Jednocze¶nie mamy do czynienia z wada rozwojowa przepony.Zniekształcenie może byc tak duze ,że mostek przylega do kregosłupa.
Mostek przemieszczajacy sie ku tyłowi powoduje zmniejszenie pojemno¶ci klatki piersiowejoraz zwężenie przestrzeni między mostiem a kręgosłupem i zwiazane z tym zaburzenia kr±żeniowo-oddechowe(częste zapalenia oskrzelii płuc duszno¶ć ,szybkie męczenie sie.
LECZENIE .Ćwiczenia oddechowe rozprężaj±ce klatke piersiow±,wytwarzanie ujemnego cisnienia w naczyniu przystawionym do wklęsłosciklatki piersiowej.

Leczenie operacyjne wskazane gdy istnieje duże ograniczenie kr±żeniowo oddechowe lub jako poprawa kosmetyczna wygl±du.

Komentarze do artykułu.
Fajny poradnik a po jakim czasie można zobaczyć Efekty?
POMUZ 14 czerwiec 2009
Taka budowa klatki piersiowej towarzyszy poważnemu schorzeniu jakim jest Zespół Marfana, ponieważ to schorzenie jest bardzo poważne warto wzi±ć je pod uwagę
prazynka6 13 grudzień 2009
Witam Magdo,nie odpowiedziałam Tobie jeczsze na wszystkie Twoje maile, ale miałam ostatnie tygodnie sama dosyć dużo pracy i wyjazdf3w. Poza tym już trzeci tydzień siedzę w wagotonii drf3g oddechowych. Prawie dwa tygodnie nie miałam siły do niczego Nie chcę komentować sposobu przekazywania diagnoz i prognoz przed przedstawicieli obecnej medycyny to po prostu okropne!Jak widać programy gruczołf3w łzowych i ich przewodf3w miały silny przebieg wagotoniczny.Niekoniecznie z powodu masy konfliktowej, tylko całkiem możliwe, że wpływ na to ma cewka zbiorcza nerki.Niestety nie znam Twojej tomografii komputerowej mf3zgu, w związku z tym trudno mi coś konkretnie powiedzieć, ale objawy na to by wskazywały Natomiast jeżeli chodzi o zmiany w kości nosa, to jest to jednoznacznie aktywność w programie kości jakaś utrata własnej wartości w powiązaniu z nosem, twarzą jakieś odczucie, ktf3re asocjujesz z tą częścią ciała Po przejściu w wagotonię będziesz musiała liczyć się z obrzękiem i niestety bf3lami ale jak już będziesz w tej fazie, to przynajmniej będziesz miała powf3d być uspokojona, że wyszłaś z aktywności Programy na kościach mają wpływ na zmianę obrazu krwi i to zawsze białko w moczu, to zawsze wagotonia programu tkanki sterowanej przez mf3zg archaiczny (z gruźliczą redukcją białko zostaje wydalane z organizmu) w więc przyjmuj dużo białka z pożywieniem.Twf3j kompleksowy obraz objawf3w wskazuje na kilka SBS-f3w biegnących jedocześnie (jedne w aktywności a inne w wagotonii) to wszystko Trzeba by to w końcu ostatecznie rozsupłać . To tyle na razie.Pozdrawiam
RWF4xs8v3GOQ 2 grudzień 2015
Mieszkam nad J. Długim. Często korzystam z kładki, <a href="http://bsymdjat.com">dzliei</a> ona pięknie jezioro na część leśną i parkową . Mam nadzieję, że jej nowy wygląd będzie wspf3łgrał z otoczeniem.
psAvlePwH 2 grudzień 2015
Skomentuj artykuł:

Osoba:


Przepisz numer: